Jau Birželio 11 d. naujas 40 mln. Eur kvietimas gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines

Saulės elektrinė ant stogo saules banginiai

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) birželio 11 d. 8 val. ryte skelbs naujus paramos kvietimus gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines arba padidinti jau turimų saulės elektrinių galią. Iš viso šiai paramos priemonei Energetikos ministerija skyrė 40 mln. eurų. Skaičiuojama, jog šį kartą parama galės pasinaudoti mažiausiai 15 tūkst. namų ūkių.  

Birželio 11 d. iš viso bus paskelbti 4 kvietimai: 1) Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Sostinės regione (naujai įrengiama saulės elektrinė); 2) Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Sostinės regione (didinama jau esamos elektrinės galia); 3) Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione (naujai įrengiama saulės elektrinė); 4) Fizinių asmenų saulės elektrinių įsirengimas namų ūkiuose ir elektros vartojimas Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione (didinama jau esamos elektrinės galia). 

Į skiriamą paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba padidinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. Taip pat ir gyventojai dar tik ketinantys įsirengti saulės elektrinę ar padidinti esamos galią.  

„Gaminančių vartotojų kiekiui tik augant, tikimės didelio gyventojų susidomėjimo, todėl iš anksto optimizavome paraiškų teikimo sistemą, siekdami užtikrinti kuo sklandesnį procesą. Džiaugiamės nemąžtančiu tiek gyventojų, tiek valstybės dėmesiu saulės energetikai, nes tai tiesiausias kelias mažinant šalies priklausomybę nuo iškastinio kuro“, – pabrėžia Vytautas Vrubliauskas, APVA direktoriaus pavaduotojas.  

Ruošiantis teikti paraišką derėtų iš anksto pasirūpinti šiais dokumentais. AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) išduotos elektrinės prijungimo prie elektros energijos skirstomųjų tinklų sąlygomis, net jei elektrinė jau yra įrengta. Jei paraišką teiks įgaliotas atstovas, reikėtų turėti notariškai patvirtintą arba elektroninėmis priemonėmis sudarytą įgaliojimą. Jei elektros vartojimo objekte, kurio adresą nurodysite paraiškoje, yra registruota juridinio ir (ar) fizinio asmens ekonominė veikla (įmonė, individuali veikla pagal pažymą ar verslo liudijimą) reikės pateikti ir  „Vienos įmonės“ deklaraciją. Taip pat, jei elektros vartojimo objekte yra registruota ne paties pareiškėjo, o kito juridinio ar fizinio asmens ekonominė veikla, reikėtų iš anksto pasirūpinti šio juridinio ar fizinio asmens rašytiniu sutikimu.  

Nuo 2020-ųjų saulės energetikos apimtys išaugo daugiau nei 8 kartus, daugiausiai – dėl dešimteriopai augusio gaminančių vartotojų skaičiaus. ESO duomenimis, šiuo metu gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje siekia beveik 106 tūkstančius, o jų bendra galia sudaro 1,17 GW, kai visa saulės elektrinių galia tinkle yra 1,43 GW. 

Šaltinis

Dr. Algirdas Amšiejus

Viskas yra kur kas paprasčiau, nei atrodė! Vos keli mėnesiai ir mano namuose pradėjo dirbti saulė. Nuo šiol terasa – jaukiai apšviesta ne tik per šventes, o buitimi rūpinasi vis daugiau elektrinių pagalbininkų. Nesidairau į skaitiklio rodmenis ir mėgaujuosi komfortu, už kurį saulė man nesiunčia sąskaitų!

REGISTRUOKITĖS

NEMOKAIMAI

KONSULTACIJAI

Gaukite pasiūlymą per 2 darbo dienas